Beğen 0

Shinji Kagawa Kimdir?

Shinji Kagawa Kimdir? Shinji Kagawa Nerelidir? Shinji Kagawa Oynadığı Takımlar? Shinji Kagawa Kısaca Kariyeri ve hayat hikayesi hakkında merak ettiklerinizi sitemizde bulabilirsiniz.

 

Japonya’nın yetiştirmiş olduğu en kaliteli futbolcular arasında gösterilmektedir. Tarumi-ku, Kobe’de dünyaya gelen isim 17 Mart 1989 tarihinde doğmuştur. Orta sahanın ortasında hücuma yönelik bir mevkide oynamaktadır. 1,75 cm boyunda ki oyuncu sağ ayağını daha etkili bir şekilde kullanıyor. Kariyerinde ki çok sayıda bireysel ve takım başarısı elde etmiştir. Futbola ülkesi takımlarından FC Miyagi Jgd takımında başlamıştır. Yükselişini ise Cerezo Osaka takımı ile başarmıştır 4 yıl formasını giydiği takımda ki sözleşmesi bittiğinde Almanya’nın güçlü ekiplerinden Borussia Dortmund bonservis ücreti ödenmeden transfer edilmiştir. Avrupa’ya geldiğinde 21 yaşında olan isim sarı formayı 2 sene boyunca başarılı bir şekilde giymiştir. Bu takımla iki kez lig şampiyonluğu ve iki kez de kupa şampiyonluğu kazanmıştır. Kazanılan başarılarda göstermiş olduğu performans ile İngiltere’nin güçlü ekiplerinden Manchester United takımına 2012 yılında 16 milyon Euro bedelle transfer olmuştur.

 

2 yıl boyunca bu takımda oynamıştır. 57 maça çıktığı takımla 6 gol 10 asistlik bir performans göstermiştir. 2013 yılında bu takımla lig şampiyonluğu elde etmiş olsa da takımda istenilen performansı gösterememiştir. 2015 yılında eski takımı Dortmund’a 8 milyon Euro bedelle transfer olmuştur. Bu takımla 2020 yılının yaz dönemine kadar sözleşmesi bulunmaktadır. 212 kez formasını giymiş olduğu takımda 60 gol 54 asistlik bir performans göstermiştir. Yeteneğinin yanına skor yönünde önemli pozisyonlara girmiş olsa da aynı derecede gol atamamaktadır. 24 Mayıs 2008 yılından bu tarafa milli takım forması da giymektedir. 92 kez resmi maçlarda takımın formasını giyen isim 30 golün altına imza atmıştır. 2018 Dünya kupasına giden takımın en önemli isimlerinden birisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz