Beğen 1

İzzet Pinto Kimdir?

İzzet Pinto Kimdir?

 

İzzet Pinto Nereli? İzzet Pinto Kimdir? İzzet Pinto Hayatı? İzzet Pinto Kaç Yaşında ve hakkında merak ettiğiniz bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

 

2008 yılında yapılan bir çalışmada yılın girişimcisini almaya başaran 1978 doğumlu olan isim 2018 yılı itibariyle 40 yaşındadır. Ona bu ödülü almasını sağlayan ise Türk televizyon dizilerine yurt dışına doğru bir şekilde pazarlaması olmuştur. Bildiğiniz gibi günümüzde ülkemizde ki bir çok dizi Asya ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çok sayıda farklı noktasına satılmaktadır. Bu formatların satılmasını başaran ilk kişi olmayı başarmıştır. Çocukluktan bu tarafa ticareti seven isim İstanbul’da lise eğitimini tamamladıktan sonra Amerika’ya seyahat etmiştir.

 

Ülkeye geri döndüğünde ise üniversiteyi kazanmasına rağmen okumayı tercih etmemiştir. Bu kararı almasında ticareti çok sevmesinin büyük bir etkisi olmuştur. Ailesinin maddi olarak durumunun iyi olmasına rağmen babasının da zorlaması ile 8 yaşında ilk olarak saat satmaya başlamıştır. 20 yaşında ise Bangkok’a taşınmıştır. Dünyanın en önemli şehirlerinden birisi olan Hong Kong’a yakın olarak ticaretini geliştirmek için bu tercihi yapmıştır. Bu şehirde bir dönem ayakkabı alıp satmış ve yaptığı bir hata nedeniyle batma noktasına gelmiştir. Ardından reklam ve prodüksiyon işine girmiştir. Bunların hepsini 20’li yaşlarının ortalarında ve başında yapmıştır. Ülkeye geri döndüğünde ise ilk olarak Bin Bir Gece isimli diziyi Bulgaristan başta olmak üzere toplam 45 ülkeye satarak büyük bir başarı yakalamıştır.

 

Onun için bu sektörde ki dönüm noktası ise Muhteşem Yüzyıl olmuştur. Bu dizinin haklarını alabilmek için Tims Production’a zar zor ikna etmiştir. Ancak çok uzun bir sürecin sonucunda firmayı ikna ederek almayı başarmıştır. Ablasıyla birlikte yapmaya başladığı işte şuan 25 kişi çalıştırmaktadır. İşlerinin büyümesiyle Avustralya’nın en büyük distribütörü olarak şirketi satın almıştır. Her yıl yaklaşık 80-90’a yakın proje satmaktadır. 100’e yakın ülke ile çalışma yürütmektedir. Hatta sadece kendi ülkemizde üretilen dizileri değil örneğin İspanya’da üretilen bir diziyi alarak İtalyan’lara sattıkları dahi olmaktadır. Bana Her Şey Yakışır isimli programı ise 25 ülkeyi satmayı başarmıştır. Bazen formatı bazen de programın kendisi satılmaktadır. TedX konuşmasına davet edilen isim burada Paylaşmayı Bilmezsen Kazanamazsın isimli bir konuşma yaparak dikkat çekmiştir.

  • Genel
  • 31 Mayıs 2018 tarihinde eklendi.
  • tarafından eklendi.
  • Yorum Yaz
  • 340 kez görüntülendi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz