Beğen 1

Hazım Körmükçü Kimdir?

Hazım Körmükçü Kimdir? Hazım Körmükçü Nerelidir? Hazım Körmükçü Ne iş Yapıyor? Hazım Körmükçü Kaç yaşında? Hazım Körmükçü evli mi? Hazım Körmükçü hakkında merak ettiklerinizi sitemizde bulabilirsiniz.

 

Hazım Körmükçü, 30 Ocak 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelen bir tiyatro ve dizi oyuncusu olarak karşımıza çıkmıştır. Oynadığı çok sayıda tiyatro oyunu ve film bulunmaktadır. Aynı kendisi gibi kardeşi Pelin Körmükçü ve kuzeni olan Hikmet Körmükçü’de birere oyuncudur. 1998 ile 2002 yılları arasında ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile evlenmiş ikili 2002 yılında ayrılmıştır. Ardından 2003 yılında ise Hilal Özdemir ile hayatını birleştirmiştir. İkili hala evlilikleri de çok uzun sürmeden ikili birbirinden ayrılmıştır.

 

2018 yılının Haziran ayında ise hiç istenmeyen bir konu üzerine televizyon ekranlarında ki yerini almıştır. Evlilik planları yaptığı Zeynetp Tandoğan’a açmış olduğu darp davası ile gündemin ilk sırasına gelmiştir. Bu beklenmedik gelişme sanat çevresi tarafından tepki ile karşılanmıştır. İki tarafından yüzünde kan izi bulunan fotoğraflar paylaşması ve her ikisinin de birbirini suçluyor oluşları konunun farklı noktalara gitmesine neden oldu.

 

Darülbedayi oyuncularından olan Hazım Körmükçü’nün torunu olan isim dedesinin izinden giderek o da 1984’ten bu tarafa oyunculuk yapmaya devam etmektedir. Tiyatro oyunları ile ilk adımını sahneye atmıştır. Bu oyunlar arasında Koca Bir Aşk Çığlığı, Eki Efendinin Uşağı, Genç Osman ve Çalıkuşu oyunları bulunmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi güzel sanatlar bölümünden mezun olan isim Eyyvah Eyvah 3, Aldülhamit Düşerken, Sıfır Dediğimde, Eylül Düşerken isimli filmlerde, Filinta, Kara Kutu, Dur Yolcu, Canım Anne, Deli Divane, Tutku, Ölümüne Sevda isimli diziler de rol almıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz