Beğen 0

Hayki Kimdir?

Hayki Kimdir? Hayki Gerçek Adı? Hayki Nerelidir? Hayki biyografi ve gerekli bilgilerin tamamını sitemiz üzerinden rahatça öğrenebilirsiniz.

 

14 Nisan 1983 yılında dünyaya gelmiş bir rap sanatçısıdır. Hip-hop ve Rap türünde çalışmalar yapmaktadır. İstanbul doğumlu olan sanatçı yaptığı güzel çalışmalar ile dikkat çekmektedir. Kendi çalışmaları ile bu konuda yeteneği olduğunu keşfetmiştir. Söyledikleri müzikleri kayıt altına almak için evine kayıt sistemi kurmuştur. Askere gidene kadar bu şekilde çalışmaya devam etmiş ve birkaç rap çalışmasına yer almıştır. Askerliğin ardından müziğe olan ilgisini artıran sanatçı bu konuda önemli çalışmalar yapmaya devam etmiştir. Bunun için ilk adım olarak 2004 yılında Kaplan ve Garez mahlasları ile tanınan sanatçılarla İhtilal isimli grubu kurmuşlardır.

 

Hayki’nin gerçek adı Aytuğ Tunal’dır. 2008 yılında bu gruptan ayrılarak kendi solo çalışmalarına başlamıştır. Bu süreçte yeni bir çok albüm çıkarmıştır. 10’dan fazla albümü vardır. Konserlere ve organizasyonlarda yer almıştır. Ününü giderek arttıran rapçi birçok önemli sanatçıyla düet yapmıştır. Da Poet ve Patron isimli rapçilerle PMC stüdyoları kurdular. Bu sayede diğer rap’çileri bir çatı altında toplama çalışması yapmışlardır.

 

Rap sanatçısı ününü çıkarmış olduğu “B1R” isimli şarkısı ile elde etmiştir. Bu şarkı da Türkiye’nin şehirlerini tek tek anlatmayı çok güzel bir şekilde anlatmayı başarmıştır. Bu şarkıya ait videosu Youtube üzerinde 20 milyondan fazla izlenmiştir. Sanatçı çalışmalarına aynı hızla devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz