Beğen 3

Fırat Aydınus Kimdir?

Fırat Aydınus Kimdir? Fırat Aydınus Memleketi? Fırat Aydınus evli mi? Fırat Aydınus Kaç Yaşında ve hakkında merak ettiklerinizi sitemizden öğrenebilirsiniz.

 

25 Ekim 1973 İstanbul doğumlu FİFA kokartı bulunan Türk hakemdir. 1,80 metre boyundaki hakem 2018 itibariyle Süper ligin en gözde hakemlerinden birisidir. FİFA kokartını bir dönem taktıktan sonra YoYo testini geçememesi nedeniyle 2014 yılında bu hakkı elinden alınmıştır. Hakemlik kariyerine 1993 yılında başlamıştır. Bu dönemde 3. Lig, 2. Lig maçlarında görev yaptıktan sonra ilk birinci lig maçını 2001 yılında ilk süper lig maçını da 2003 yılında almaya hak kazanmıştır. 25 Yıllık hakemlik geçmişi bulunan isim UEFA tarafından ülkemizde ki hakemler arasında en çok görev verilenlerden birisidir.

 

Eğitimini İstanbul üniversitesinde tamamlayan ismin gerçek mesleği Jeofizik mühendisidir. Bu eğitiminin yanında futbol sevgisi nedeniyle hakemlik yapmayı tercih etmiştir. Şubat 2018 yılı itibariyle 450’in üzerinde maçta görev yapmayı başarmıştır. Bu maçlar arasında birçok derbi karşılaşması ve kritik mücadele vardır. Ülkemizde tartışmalara en az konu olanlardan birisidir. Kariyerinde ki ilk maça 25 Ağustos 1996 yılında PAF ligi maçında Birinci yardımcı hakem olarak çıkmıştır. Sarıyer ve Gaziantepspor arasında oynanan maçı ev sahibi ekip kazanmıştır. Yıldızı ve performansı sürekli yükselen isim zamanla kendini geliştirerek ülkemizin sayılı hakemlerinden birisi haline gelmiştir. İki kez evlenen başarılı hakem bu evliliklerden bir kız çocuğu sahibi olmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz