Beğen 0

Dua Lipa Kimdir?

Dua Lipa Kimdir?

Dua Lipa Kimdir? Dua Lipa kilosu? Dua Lipa dini nedir? Dua Lipa kardeşi? Dua Lipa nerede yaşıyor? Hakkında ki merak ettiğiniz her şeyi sitemizde bulabilirsiniz.

 

Son dönemlerin en dikkat çeken genç şarkıcılarından birisi olan Dua Lipa 22 Ağustos 1995 doğumludur. İngiliz-Arnavut asıllı olan şarkıcı aynı zamanda şarkı yazarlığı ve modellik yapmaktadır. Londra’da dünyaya gelen şarkıcının ailesi Kosova’dan bir Arnavut topluluğa bağlıdır. Öğretimini Slyvia Young Theatre School’de okuyan model 2008 yılında ülkesi Kosova’nın bağımsızlığını ilan etmisiyle birlikte buraya göç etmiştir. 15 yaşına geldiğindeyse Londra’ya geri dönüş yapmıştır.

 

Müzik kulağı rock sanatçısı olan babasından gelmektedir. Daha 14 yaşında Nelly Furtado isimli sanatçıya cover yaparak Youtube üzerinden yayınlayarak insanların beğenisine sunmuştur. Güzel sesi ve harika fiziği ile dikkat çeken şarkısı dünyaca ünlü Warner Bros ile 2015 yılında sözleşme imzalayarak ilk single çalışmasını Ağustos 2015’te piyasaya sürmüştür. New Love isimli ilk single çalışmasından sadece bir yıl sonra Be the One isimli ikinci single çalışmasını çıkarmıştır.

 

2017 yılında çıkarmış olduğu “My Debut” single çalışmasında ki New Rules isimli şarkısı klipi ile çok beğeni toplamıştır. Şu an Youtube üzerinde 1 milyarın üzerinde izlenen videolardan birisi olmayı başarmıştır. Genç yaşına rağmen yakaladığı bu başarı birçok sanatçıyla güzel projeler yapmasına yardımcı olmuştur.

 

173 cm boyunda ki model-şarkıcı hala bekardır. Dua isminin anlamı Arnavutça seni seviyorum veya sana ihtiyacım var anlamlarındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz