Beğen 0

Donovan Mitchell Kimdir?

Donovan Mitchell Kimdir? Donovan Mitchell Nerelidir? Donovan Mitchell Kaç Yaşında? Donovan Mitchell Boyu? Donovan Mitchell Oynadığı takım hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

7 Eylül 1996 tarihinde Elmsford, New York’da dünyaya gelen basketbol oyuncusudur. 2017 yılında yapılan NBA Draftında 1 round 13. sıradan seçilmiştir. Denvet Nuggets tarafından seçilen oyuncu takaslanarak Utah Jazz’in yolunu tutmuştur. Lise ve Üniversite yıllarında dikkat çeken bir çizgi gösteren basketbolcu 193 cm boyundadır ve oyun kurucu mevkisinde görev yapmaktadır.

 

Jazz oyuncuyu Tyler Lydon ve Trey Lyles ile takas  ettikten sonra 5 Temmuz 2017 yılında 4 yıllık çaylak sözleşmesi imzalamıştır. Aynı yıl oyuncu Adidas ile de bir ayakkabı anlaşması imzalamıştır. Bu yıl takımının oynadığı maçların tamamında sahaya çıkan oyuncu 2018 yılında yılın çaylağı olmaya aday isimlerin başında gelmektedir. New Orleans maçında 41 sayı atarak kulübün bir maçta çaylak tarafından atılan sayı rekorunu elde etti.

 

Yapmış olduğu smaçlarla dikkat eden oyuncu 2018 NBA smaç yarışmasına davet edilmiştir. Burada Laryy Nance ve Olodipo karşısında boy gösteren oyuncu yaptığı smaçlar ile bu ödülün sahibi olmayı başardı. Ayrıca NBA haftasonnda dünya karması ve Amerika karması maçında sahada ki yerini almıştır. Gelecekte daha önemli noktalara geleceği tahmin edilen oyuncu 45 numaralı formayı giymektedir. Bu numarayı tercih etmesinde ki amaç Michael Jordan’ın beyzbol oynarken bu numarayı tercih etmesinden kaynaklanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz