Beğen 0

Childish Gambino Kimdir?

Childish Gambino Kimdir?

Childish Gambino Kimdir? Childish Gambino Nerelidir? Childish Gambino Kaç Yaşında? Childish Gambino This is America? Childish Gambino hakkında merak ettiklerinizi sitemizde bulabilirsiniz.

 

Sahne adı olarak Childish Gambino ismini kullanan Donald Glover’dır. 25 Eylül 1983 yılında Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Tam adı ise Donald McKinler Glover’dır. 34 yaşında ki isim yapmış olduğu “This is America” şarkısı ve buna çekmiş olduğu klipler müzik piyasasının en tepe noktasına çıkmayı başarmıştır. Müzisyenlik kariyerinin yanı sıra oyunculuk ve senaristlikte yapmıştır. Kariyerinde ki ilk işini Tina Fey’in desteğiyle yapmıştır. NBC’de yayınlanan komedi dizisi olan 30 Rock’ın senaristliğini birkaç kişi ile birlikte yapmıştır. Ayrıca bu dizi de Troy Barnes karakterine can vererek oyunculuğa da geçiş yapmıştır.

 

Müzik dünyasına girişi ise internet üzerinden yayınladığı birkaç albüm ile başlamıştır. Burada belirli bir başarı yakalayan isim 2011 yılında plak şirketi olan Glassnote Records ile anlaşma sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde CAMP isimli albümünü piyasaya sürmüştür. 2013 Aralık ayında ise ikinci albümü olan Because the Internet’i piyasaya sürmüştür. Bu kariyerinin yanı sıra bir FX dizisi olan Atlanta’nın başrol oyuncusu, senaristi ve yaratıcısıdır. 2018 yılında yapılan bir açıklama ilse Han Solo filminde Lando Calrissian karakterinin gençliğine can verecektir. 2018 yılının Mayıs ayında sürpriz bir şekilde çıkarmış olduğu This is America şarkısı ile bir anda gündeme gelmiştir. Şarkı Youtube üzerinden 1 ay içerisinde 200 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır. Bunda şarkının eğlenceli ve eleştirisi bol olmasının önemli bir etkisi vardır. Ayrıca şarkı için hazırlanan klipi de bunda önemli bir etki yapmıştır.

  • Genel
  • 7 Haziran 2018 tarihinde eklendi.
  • tarafından eklendi.
  • Yorum Yaz
  • 267 kez görüntülendi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz